UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W dniu 28 lipca 2013 r. na XIV Suwalskim Jarmarku nasz Teatr Śmiesznych Treści „Zgryz” przedstawił spektakl obrzędowy „Wieczór panieński czyli rzecz o korowaju”.

Spektakl przypomniał tradycje ludowe Suwalszczyzny i wzbudził duże zainteresowanie wśród widzów, gdyż aktorzy posługiwali się gwarą suwalską i wspaniale przedstawili obrzęd związany z zamążpójściem.

Spektakl został nagrodzony dużymi brawami.
 

Podczas Dni Suwałk na Jarmarku Kamedulskim w dniu 10 sierpnia 2013 roku nasze Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku wzięło udział w barwnym korowodzie. Gorący aplauz widzów dał nam do zrozumienia, że nasza prezentacja wypadła wspaniale. 

Członkowie Zespołu „Złota Jesień” i Teatru Śmiesznych Treści „Zgryz”  wystąpili w scenicznych strojach, szliśmy przy dźwiękach akordeonu śpiewając nasz hymn „Trzeci Wiek to mocny duch…” wzbudzając życzliwe uśmiechy i zainteresowanie obserwatorów.

Następnego dnia 11 sierpnia 2013 roku nasz Zespół „Złota Jesień” wystąpił na scenie w parku im. Konstytucji Trzeciego Maja z półgodzinnym programem.

Uczestnicy zespołu wystąpili w pięknych biało – czarnych kostiumach, które dodawały im uroku. Występ był profesjonalny, bardzo się wszystkim podobał i był gorąco oklaskiwany przez zebraną licznie publiczność.

Joomla Template - by Joomlage.com