UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W dniach12 – 18 czerwca 2013 r. na zaproszenie Urzędu Miasta i Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach w ramach współpracy polsko – francuskiej przebywała w Suwałkach delegacja seniorów z zaprzyjaźnionego miasta Grande – Synthe.
Seniorzy z Francji poznali dorobek naszego Stowarzyszenia, działalność Urzędu Miasta na rzecz seniorów i podzielili się z nami doświadczeniami francuskimi w tym zakresie. Byli pod wrażeniem naszego miasta i jego pięknych okolic. Bardzo podobał im się Aquapark wraz z jego urządzeniami, nowo wybudowany  Suwalski Ośrodek Kultury oraz Galeria Handlowa „Plaza”.
Zwiedzili Klasztor w Wigrach, z wielkim zainteresowaniem wysłuchali legendy „O Barnabie  kucharzu – zakonniku i wigierskiej siei” opowiedzianej przez naszą koleżankę Anię Stankiewicz. Podczas wizyty w Muzeum Wigier zachwycali się zgromadzonymi tam eksponatami przedstawiającymi florę i faunę Wigier. Podziwianie pięknej Suwalszczyzny zakończył rejs statkiem „Serwy” z Augustowa do Studzienicznej i z powrotem. Jedną z atrakcji w czasie tego rejsu było przepłyniecie przez jedną ze śluz Kanału Augustowskiego  perły zabytków  Suwalszczyzny. Mieli okazję uczestniczyć w pikniku z okazji zakończenia roku akademickiego 2012 / 2013 seniorów w Gawrych Rudzie.
Wszędzie byli przyjmowani z wielką życzliwością. Bardzo smakowały im nasze potrawy i wyroby regionalne takie jak sękacze , sery, mrowisko -  cudo dawnej sztuki cukierniczej naszego regionu.
Podczas pożegnalnego wieczorku, nasi goście z Francji  stwierdzili, że ich pobyt w Suwałkach był twórczy, a wspólnie spędzony czas upłynął w miłej,  przyjaznej atmosferze i na  długo pozostanie w ich pamięci.

Joomla Template - by Joomlage.com