Ponad stu słuchaczy Uniwersytetu III Wieku zainaugurowało nowy rok akademicki

W piątek (6 października) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku zainaugurowało kolejny rok akademicki, który rozpoczęło ponad stu słuchaczy. W dobie starzejącego się społeczeństwa Uniwersytety III Wieku spełniają ważną rolę. Suwalski oddział dba przede wszystkim o aktywizację społeczną osób starszych.

W uroczystości wzięli udział między innymi: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach oraz Wiceprzewodniczący Jacek Niedźwiedzki.

W Suwałkach – Uniwersytet III Wieku – to jedna z najaktywniej działających grup społecznych. Stowarzyszenie pełni niesamowicie ważną rolę: wspiera, aktywizuje i mobilizuje osoby starsze do działania i rozwoju. Tę funkcję suwalski Uniwersytet III Wieku realizuje wzorowo. Osoby należące do stowarzyszenia są widoczne w życiu społecznym czy kulturalnym Suwałk na każdym kroku biorąc udział m.in. w paradzie miejskiej.

Działania Uniwersytetu doceniają również władze Suwałk.

– Ważne jest by funkcjonowały takie stowarzyszenia jak właśnie Uniwersytet III Wieku, które wspierają osoby w wieku starszym oraz organizują im ich wolny czas. To wielki atut dla miasta. Państwa działalność integruje społeczeństwo dopełniając działania samorządu – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk składając życzenia.

W przyszłym roku Uniwersytet III Wieku w Suwałkach będzie świętował jubileusz 25-lecia istnienia.

źródło: suwalki24.pl