UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

05.10 2016 roku już po raz osiemnasty w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Suwałkach zabrzmiał radośnie „Gaudeamus” inicjujący rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2016/ 2017.  Na uroczystość  przybyli licznie studenci – seniorzy „ aby uczyć się, aby wiedzieć, aby działać, żyć wspólnie i aby być”.

Na początek wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali wykładu inauguracyjnego: „Bez rzeki nie byłoby  Suwałk”. Wykład związany był z obchodami Roku Czarnej Hańczy -rzeki zwanej Perłą Suwalszczyzny, którą uznano za najpiękniejszą w Polsce .Na wykładzie nie mogło zabraknąć przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego Obchodów  Roku Czarnej Hańczy.
Zgodnie z Ceremoniałem  przyjęto  w poczet studentów nowych seniorów i odśpiewano  Hymn Studentów Trzeciego Wieku.
Po zakończeniu części oficjalnej seniorzy zaprezentowali część artystyczną. Była w niej piosenka, poezja i proza. Wszystko to, na cześć naszej rzeki Czarnej Hańczy i jej niepowtarzalnego piękna. Gdy na zakończenie uroczystości wybrzmiał Hymn Suwałk  myślami przenieśliśmy się już na uroczyste obchody Europejskiego Dnia Seniora. Będziemy go uroczyście świętować 24 października. W tym dniu  w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędą się „Międzypokoleniowe Spotkania Artystyczne” – impreza pod patronatem Prezydenta Suwałk. Połączy nas radość, śpiew i taniec.
Już dzisiaj z okazji Europejskiego Dnia Seniora  w imieniu Zarządu UTW
składamy wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia:

Niech każdy Wasz dzień wypełnia ludzka życzliwość,
wdzięczność i pomoc
a optymizm życiowy nigdy Was nie opuszcza.
Życzymy satysfakcji z przeżytych lat.
Niech kolejnym latom i dniom
towarzyszy zdrowie, szacunek i miłość bliskich.
Niech będzie to czas spełniania kolejnych marzeń,
zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Co nas jeszcze czeka w tym roku kalendarzowym?
Na pewno wyjazd do Białegostoku do Opery i Filharmonii Podlaskiej na operę „Carmen”, zabawa andrzejkowa, wieczorki taneczne. Będzie można rozwijać swoje zainteresowania w 16 sekcjach(patrz str.4 GONIEC 33).

Mając na uwadze wartość  nieustannego pogłębiania wiedzy  na listopadowym  wykładzie „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie…” będziemy propagować zdrowy styl życia w „trzecim wieku” . Dopełnieniem wykładu będzie „żywy” jesienny bazarek, na którym sami seniorzy zareklamują owoce i warzywa i ich znaczenie w codziennym odżywianiu.
Nie możemy  na swoich spotkaniach zapomnieć o wielkim naszym powieściopisarzu Henryku Sienkiewiczu . Setna rocznica Jego śmierci będzie doskonałą okazją do przypomnienia jego życiorysu i  twórczości a także inspiracją dla naszych studentów do odtworzenia postaci.
Grudzień to czas przygotowań  do świąt Bożego Narodzenia. Nasz uniwersytecki czas wypełnią wspomnienia dawnych wigilii. Chcemy ocalić od zapomnienia dawne zwyczaje, tradycje i w gwarze suwalskiej odtworzyć obraz przygotowań do kolacji wigilijnej i jej przebieg. Potem zasiądziemy do wigilijnego stołu wszyscy - cała   „uniwersytecka rodzina” by w podniosłym nastroju, przy dźwiękach kolęd złożyć sobie życzenia.
Marzymy , aby zakończyć  nasz pracowity rok balem sylwestrowym.

Joomla Template - by Joomlage.com